خانه / مصاحبه / پیشکسوتان / محمود رضا اصغرپور

محمود رضا اصغرپور

۱- خودتان را معرفی کرده و بفرمایید از چه سالی وارد مسجد شدید؟alt
اینجانب محمود رضا اصغر پور و از سال ۱۳۴۷ تقریباً از سن ۵ سالگی ، توسط مرحوم پدرم که در آن زمان در روستا کار می کرد و
برای اذان مغرب به شهر می آمد به مسجد آمدم . در آن زمان مرحوم حاج سید محمد نبوی امام جماعت بود و قرآئت قرآن بلد نبودم و پیش پدرم نماز می خواندم.
 

۲- فضای جلسات قرآئت قرآن در زمان شما چگونه بود؟

اولین بار که وارد جلسه شدم آقای علی راجی مسئول جلسه بودند و ابتدایی بودم . از همان کودکی علاقه به صحبت و سخنرانی داشتم و فضای جلسه برای من این طوری بود ،  سال ۶۰ مسجد موشک خورد و جلسات در خانه ی بچه ها برگزار می شد.

در زمان شهید زمانی نیا جلسات دوباره در مسجد شروع به کار  کردند و زمان ایشان جلسات حالت انسجام و تشکیلاتی به خود گرفتند.  طرح گروه بندی را اولین بار دکتر سنگری پیشنهاد داد  و بعداً جلسات نونهالان و نوجوانان شکل گرفتند و سال ۶۵ پس از شهادت ایشان و مدیریت حسن مشیری بهترین جلسات را داشتیم ، و اکثراً اهل نماز شب و راز و نیاز با خدا بودند.

۳- برخی از برنامه های تأثیر گذار جلسه ؟

بهترین برنامه گروهی کردن کار و هجرت به مساجد اطراف است.

۴- تأثیر مسجد در زندگی شما ؟

مسجد خانه دوم ماست ، و بچه ها خانه دوم را بیشتر از خانه اول دوست دارند و با حضور بیشتر زندگی آنها آبادتر می شود چه از لحاظ معنوی ، علمی ،…و خجالت می کشد گناه کند . اگر از خدا شرم نکند از دوستان خود شرم می کند که البته این چیز خوبی نیست ولی باز هم از تأثیرات مسجد بود که بد نیست.

۵- نظر شما راجع به دوستای مسجدی ؟

انسان ها مخصوصاً ما با رفقای مسجد آرامش و راحت است در هر جا باشد اداره و مغازه و… تمام بچه های مسجد را دعا کنیم وقتی که به یادشان افتادیم و فلسفه نماز شب این است و بهترین حالت این است که فراموششان نکنند.

۶- بهترین و بدترین خاطره شما ؟

دوم دبیرستان بودم ومرحوم شهید کریم راجی دست من را گرفت و گفت مدتی هست نمی آیی مسجد من گفتم یک روز آمدم دیدم در جلسه دارید وضو یاد می دهید و من نیازی به یاد گرفتن آن احساس نکردم ، و در کمال تعجب شهید راجی که احساس کردم ازبرنامه اش دفاع کند گفت : باشه ،چشم هر برنامه ایی که شما دارین ما اون رو اجراء می کنیم و من فکر نمی کردم این جایگاه را داشته باشم و خجالت کشیدم واومدم مسجد حتی خیلی بهتر از قبل ، در ادامه هیچ خاطره بدی در مسجد ندارم ، حدیثی هست که لحظاتی که مومن  با رفیق مومن می گذراند از وقتش ( عمرش ) محاسبه نمی شود ،در نتیجه همه اش خوب است.

۷- پیام شما برای اعضای کنونی جلسات قرآئت قرآن ؟

بهترین سکو برای پرتاب بچه های مسجدی قرآئت قرآن است و باید آمادگی قرآن خواندن و تدبر و تأمل را در خود ایجاد کنیم و قرآن با ما صحبت می کند و صحبت هزاران سال قبل و بعد از ما و تمام عمر است و پیام من این است که همیشه قرآن بخوانند و همیشه به بزرگترهای خود احترام بگذاریم .
 

۸- دیدگاه شما راجع به پایگاه اینترنتی مسجد ؟

می توانند راه های خوبی باشند و این بهترین چیز است. 

 

تاریخ : ۱۶ /۸/ ۹۰

alt

 

همچنین ببینید

alt

قاسم حاجی غلامرضا

س۱- خودتان را معرفی کرده و بفرمایید از چه سالی وارد مسجد شدید؟ من که …

یک دیدگاه

 1. جلسه نوجوانان سال 70

  سلام
  یادش بخیر
  دعوای آقای اصغر پور با آقای راجی

  ولی دوران خوبی بود….
  از صادق حبش هم کاش ۱مصاحبه میزدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله را حل کنید *